Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası En Çok Merak Edilenler

WhatsApp-Image-2019-12-27-at-16.28.20-1200x800.jpeg

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası En Çok Merak Edilenler

10 Eylül 2022 0

Meme estetiği ameliyatları günümüzde en çok gerçekleştirilen ve en çok istenen estetik operasyonlardan biri. Ancak çoğu kadın ameliyat sonrasının çok ağrılı olacağını ve çok külfet çekeceğini düşünerek meme büyüme ameliyatı olmaya cesaret edemiyor. Halbuki meme büyüte ameliyatı süreci zor bir süreç değildir. Aynı şekilde meme büyütme ameliyatı esnası da zor değildir. Birçok insan bu konuya merak duymakta ve bilgi edinmek istemekte. Meme büyütme ameliyatı süreci kadar meme büyütme ameliyatı sonrası süreç de merak ediliyor. Bu yazımızda sizlere bu süreci en detaylı şekliyle, soru cevap halinde aktarmaya çalışacağız.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülebilir?

Memem büyütme ameliyatı olduktan sonra hayati ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde olursunuz. Ayağa kalkıp tuvalete gidebilirsiniz, kolayca yemek yiyebilirsiniz. Ancak doktorlar tarafından birkaç gün evde istirahat edilmesi tavsiye edilir. Eğer ağır hareketler gerektirmeyen, masa başı bir işe sahipseniz; evde üç gün dinlendikten sonra işinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Meme bölgesine temas etmemek, ovmamak koşulu ile ertesi gün itibariyle duş alabilirsiniz. Ayrıca ameliyattan itibaren bir ay boyunca balensiz sutyen giymeniz gerekir. Bunlar sporcu sutyeni olarak satılmaktadır. 1 ay boyunca ağır spor yapmanız yasaktır. Ancak meme büyüme ameliyatı sonrası hafif sporları terlemeden yapabilirsiniz, ancak yine bunun için 2 hafta beklemekte fayda var. Özetle, meme büyütme ameliyatınızın üstünden bir ay geçtikten sonra istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Göğsünüzün tam formunu alması ise yaklaşık olarak altı ay sürmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Olan Biri Hastanede Ne Kadar Yatar?

Eskiden ameliyatlar daha ağır geçtiğinden, hastalar günlere hastanede yatırılırdı. Ancak artık taburcu etme süreleri bu kadar uzun değil. Hastane ortamı hastaların moralini bozuyor. Hatta o hastane kokusu dediğimiz koku hastaları hem rahatsız ediyor hem de modlarını düşürüyor. Hastalar kendi evlerinde daha rahat ettikleri için iyileşme süreçleri de daha hızlı oluyor. Bu nedenle genellikle meme büyütme ameliyatı olan hastalar bir gün sonra taburcu oluyorlar.

Meme Büyütme Ameliyatından Ne Kadar Süre Sonra Spora Başlanabilir?

Ameliyattan çıktıktan ve üç gün evde istirahat ettikten sonra, kolları çok fazla kullanmamak koşulu ile hafif yürüyüşler yapılabilir. Ancak üst vücudunuzu hareket ettirmeniz gereken egzersizler yapabilmek için en az bir ay beklemek şarttır. Aksi halde göğüsün şekli bozulabilir. Aynı şekilde yüzme için de en az iki ay beklemek gerekir. Solaryum ya da saunaya girmek için de minimum süre yine bir aydır. Ancak solaryum ve sauna için durum spordan farklıdır. Çünkü bunlara kesi izinin durumuna bağlı olarak karar verilebilir. Bu nedenle solaryum ya da saunaya gitmeden önce doktorunuzla görüşmeniz tavsiye edilir.

Ameliyattan Sonra Dikiş alımı, Pansuman ve Dren Yok. Peki, Sızıntılar ve Kanlara Ne Oluyor?

Artık tıbbı teknoloji ve ameliyat teknikleri çok gelişti. Hastanın konforunun en iyi seviyede olması hedefleniyor. Bu nedenle büyük ameliyatlar haricinde dren kullanımı neredeyse yok denecek kadar az. Meme büyütme ameliyatı esnasında kullanılan cihazlar sayesinde dokuların içine doğru kanama gerçekleşmiyor. Ayrıca artık kendiliğinden eriyen dikişler var. Bu nedenle dikiş alımı meselesi de tarihe karıştı denilebilir. Yüksek teknoloji ile üretilen bantlar ile dikiş bölgesi de kaplandığı için, dikiş bölgesinin mikrop kapması gibi bir durum da söz konusu olmuyor. Modern tıbbın sağladığı tüm bu avantajlar, hastanın meme büyütme ameliyatı sonrası süreçte daha rahat olmasını ve günlük yaşamına daha hızlı dönmesini sağlıyor. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatında da en önemli nokta doktor seçimidir. Eğer doktorunuza güvenebiliyorsanız ve doktorunuzun sizinle iletişimi iyiyse, doktorunuz size karşı açık ve net oluyorsa, siz de ameliyat öncesi ve sonrası o denli rahat oluyorsunuz. Çok klişe biliyoruz ancak hastalar ameliyata ne kadar mutlu girerlerse, ameliyat sonrası süreç de o kadar rahat geçiyor. Ayrıca modern tıp sayesinde gelişen ameliyat ve anestezi teknikleri tamamen hastanın konforu üzerine kurulu. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı ve ameliyat sonrası sürecin gözünüzü korkutmasına izin vermeyin. Eğer kendinizi sevmiyor ve beğenmiyorsanız, bunu değiştirmek sizin ellerinizde!Leave a Reply

Your email address will not be published.

Yeni Bir Sen Keşfet


Yeni Bir Sen Keşfet
Bize UlaşınBarbaros Mah. Ataşehir, Türkiye

Hafta içi: 10.00 – 18.00 Cumartesi: 12.00 – 17.00

© Copyright 2023. Tüm Hakları Saklıdır.