Meme Büyütme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular


  • Göğüs Büyütme Silikon Ameliyatı Sonrası İyileşme
  • Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüsler Doğal Durur Mu?
  • Silikon Süt Bezelerine Zarar Verir mi?
  • Meme Protezleri Ömür Boyu Kullanılır mı?
  • Meme Büyütme Ameliyatı En Az Kaç Yaşında Yapılır?
  • Meme Estetiği Sonrası Hissizlik, Uyuşukluk Olur Mu?
  • Göğüs Büyütme Sonrası Hissizlik Gelişir Mi?
  • Göğüs Küçültme Sonrası Hissizlik Gelişir Mi?
  • Doğal Görünümlü Göğüs Nasıl Yapılır?
  • Doğal Görünümlü Meme Nedir?
Göğüs Büyütme Silikon Ameliyatı Sonrası İyileşme

Yaklaşık olarak 1-1,5 saat süren göğüs büyütme estetiğinin akabinde hasta direkt olarak eve gönderilmek yerine bir süre cerrah tarafından gözetim altında tutulur. Yapılan tetkiklerin ardından uygun bulunduğu an hasta taburcu edilir. Genel olarak hastanın ameliyat olduğu hastanede bir gece kalması önerilmektedir.

Silikon ameliyatı sonrasında yaklaşık olarak 4-6 hafta boyunca ağır hareketler yapılmamalıdır. Dolayısıyla silikon ameliyatı sonrası spor ilk 1,5 ay için önerilmemektedir. Özellikle zorlayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüsler Doğal Durur Mu?

Meme protezinin takılmasının ardından göğüslerin doğal durup durmayacağı kadınların en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. İlk olarak bu noktada sizin için en iyi estetik cerrah seçimini doğru yapmalısınız. Cerrahınız size en uygun protez tipini ve ölçüsünü belirlemeli ve en az iz bırakacak şekilde ameliyat yapabilme kapasitesine sahip olmalıdır. İkinci olarak ise teknoloji hiç olmadığı kadar hızlı gelişiyor. Ameliyat öncesi yapılan simülasyon çalışmaları ile kullanmak istediğiniz protezin nasıl gözükeceğini görebiliyor ve o doğrultuda kararınızı şekillendirebiliyorsunuz.

Birçok ameliyatta olduğu gibi meme protezi ameliyatlarında da farklı teknikler kullanılabilmektedir. Dünya genelinde en çok tercih edilen meme altından yapılan küçük bir kesi ile birlikte koyulan protez tekniğini kullanmaktayız. Bunun sebebi ise söz konusu teknik sayesinde en doğal meme yapısının oluşturulmasıdır.

Silikon Süt Bezelerine Zarar Verir mi?

Meme protezleri hakkında en çok sorulan sorular arasında da ‘Silikon emzirmeye engel mi?’ gibi sorular yer almaktadır. Ameliyat sırasında meme protezleri göğüsün alt dokusuna konumlandırılmaktadır. Burada yer alan protezlerin süt kanallarına hiçbir teması olmaz. Dolayısıyla silikonun süt bezelerine herhangi bir zararı olmaz. Yani silikon taktırdıktan sonra emzirme gayet yapılabilir.

Meme Protezleri Ömür Boyu Kullanılır mı?

Ayşegül Sivri olarak hastalarım arasında bana en çok gelen sorular arasında ‘Silikon kullanım süresi ne kadardır?’ tarzı soruların yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Meme protezi ameliyatı sonrası herhangi bir problem yaşamamanız durumunda silikonları çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Biçimlerinde hiçbir dezenformasyon olmayacaktır. Bu durumu biraz da estetik cerrahınız belirler. Son teknolojilerin uygun tekniklerle kullanılması halinde meme protezlerinde sorun meydana gelme riski minimuma iner ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı En Az Kaç Yaşında Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı göğüs yapısının gelişimini tamamlaması ile birlikte yapılmalıdır. Yani göğüs büyütme ameliyatının yapılması 18 yaşından sonra uygundur. Öte yandan poland sendromu adı verilen doğuştan memeye sahip olmama gibi durumlarda 18 yaşı doldurmadan meme ameliyatı yapılabilmektedir.

Meme Estetiği Sonrası Hissizlik, Uyuşukluk Olur Mu?

Meme estetiği sonrası gerek küçültme, gerek büyütme gerekse dikleştirme ameliyatları sonrası 6 ay ile 1 yıl arası görülen hissizlik normaldir. Bu süreden sonra göğüslerdeki his normale yani eski haline döner.

Göğüs Büyütme Sonrası Hissizlik Gelişir Mi?

Meme büyütme ameliyatları 3 bölgeden yapılır; 1-göğüs ucu 2-göğüs altı 3- koltuk altı Her yöntemde de ilk 6 ayda hissizlik olabilir. Daha sonra dokudaki sinirlerin iyileşmesiyle his geri döner, uyuşukluk geçer.

Göğüs Küçültme Sonrası Hissizlik Gelişir Mi?

Meme silikon ameliyatlarından sonra gelişen uyuşukluk, hissizlik geri döner. 6 ay ile 1 yıl kadar geçici bir hissizlik olabilir.

Doğal Görünümlü Göğüs Nasıl Yapılır?

Doğal görünümlü göğüs için; kişinin göğüs kafesine uygun, cilt yapısına uygun, boy ve kilosuna uygun silikonun kullanılması gerekir.

Doğal Görünümlü Meme Nedir?

Doğal görünümlü meme, göğse konulan silikonun anlaşılmaması, kişinin ve çevresindekilerin silikonu fark etmemesidir.
Yeni Bir Sen Keşfet


Yeni Bir Sen Keşfet
Bize UlaşınBarbaros Mah. Ataşehir, Türkiye

Hafta içi: 10.00 – 18.00 Cumartesi: 12.00 – 17.00

© Copyright 2023. Tüm Hakları Saklıdır.