Meme Büyütme

Meme Büyütme

Title:

Description:

Meme Büyütme


Bir kadın için yeterince büyük ve diri göğüsler hem kişide özgüveni arttırıp hem de kıyafet seçiminde büyük özgürlük yaratır. Ancak kadınların çoğu ideal ölçülere sahip değildir. Özellikle küçük göğüslü kadınlar ya da hiç göğsü olmayanlar kendilerini en yetersiz ve en mutsuz hissedenlerdir.

Meme büyütmek için günümüzde halen en geçerli yöntem silikon protez ile yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Kullanılan protezler Amerikan sağlık bakanlığı onaylı, garantili ve değiştirilmesi gerekmeyen özelliktedir. Beşinci jenerasyon diye adlandırılan günümüzde kullandığımız silikon protezler içlerinde akıllı jel dediğimiz hafızalı bir jel ihtiva etmektedir. Silikon es kaza patlasa, kesilse ya da delinse dahi içeriği dışarıya akmamaktadır. Bu durum oldukça avantajlıdır. Göğüs protezi taktırmış kişiler hamile kalabilir, süt verebilirler. En büyük avantajı ise göğüsler istenilen boyut ve formda büyütülebilir, elde edilen sonuç ise uzun yıllar kalıcıdır.

Güzel bir meme için şu, yada bu boyut idealdir demek doğru olmaz. İdeal meme boyutu kişiye özel bir kavramdır, kişinin kilo, boy, omuz ve kalça genişliği ile ilgili bir ölçüdür. Ayrıca kişinin kendi görüşleri de ideal meme boyutuna karar vermede önemlidir. En iyi sonuç kişiye özel planlama ile elde edilir. Göğüs büyütme ameliyatı olacak kişiyi iyi dinlemek, anlamak ve kişi ile beraber karar vermek en doğru sonuç için mutlak yoldur.

Güzelliğine verilen önem yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Milattan önceki yılarda kadınlar, bel bölgelerini, bağları olan kıyafetler ile olduğunca sıkarak göğüslerini belirginleştirmişlerdir. 20. Yüzyılda ise bu tarz kıyafetler önemini yitirerek 1930’lu yıllarda sütyen kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise sütyenler kadınlar için bir iç çamaşırı olmanın yanında göğüslerini güzel göstermek gibi ayrı bir öneme sahiptir. Ünlü markaların yeni tasarımlarında her bayanın özenerek baktığı saten ve dantellerin yanında maalesef göğüs büyütücü ya da dikleştirici özellikli modellerden bahsedilir oldu. Bu ihtiyacın artması gösteriyor ki kadınların çoğu göğüs şekillerinden maalesef memnun olmamaktadır. Küçük göğüslü kadınlar bu grupta oldukça geniş yer almaktadır. Göğüs büyütme amacı ile bana başvuran kadınların çoğunluğunun ilk ve en büyük isteği dolgulu olan ve büyük gösteren sütyenlerden kurtulmak ve dantelli, çok daha şık olan sütyenleri kullanmak istedikleri yönünde olmaktadır.

Göğüsleri büyük göstermek için kullanılan içi dolgulu sütyenler hem doğal gözükmemekte hem de mevcut göğüs yapısına zarar verebilmektedir. Bunları kullanmak yerine kalıcı çözümlere yönelmek daha akıllıca olmaktadır. Bu sebeple sağlıksız seçimler yapmak yerine göğüs büyütme operasyonu ile istenilen göğüs boyutuna kavuşabilirsiniz.

Göğüs büyütme ameliyatı ortalama 1-2 saat süren, çoğu zaman hastanede kalış gerektirmeyen bir operasyondur. Ameliyattan sonra kişiler ortalama 3. günde sosyal hayatlarına dönebilmektedirler. İzi yok denecek kadar az olan bir operasyon olan göğüs büyütme ameliyatı çoğu zaman tekniğe ve kişinin kendisine bağlı olarak ağrısız ve acısızdır da.

18 yaşını geçmiş sağlıklı bir bireyseniz meme büyütme ameliyatı olmanızda bir engel yoktur.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. En çok sorulan sorulardan bir taneside silikona karşı alerjim olur mu? şeklinde olmaktadır.  Günlük yaşamda insanlar doğada bulunan silikon ile sık sık temas halindedirler. İnek sütünde ve bazı bebek mamalarında dahi bulunur. Silikon alerjisi oldukça nadir olmakla birlikte gözlenebilir. Zaten kişilerde silikon alerjisi var ise 18 yaşına kadar kolaylıkla belirlenir.

Silikon protezler ile yapılan meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonun herhangi bir son kullanma tarihi yoktur, uzun yıllar kullanabilirsiniz. Fakat insanlar yaşlandıkça silikona bağlı olmayan, bir deformasyon, sarkma, mevcut meme dokusunda azalma gözlenir. Bu gibi durumlarda protezin değişimi ya da meme toparlama ameliyatları planlanabilir.

Estetik ameliyat fiyatlarını ilan ederek reklam ve duyuru yapmak ülkemizde yasalara aykırıdır. Bizimle irtibata geçtiğinizde meme küçültme ameliyatının ortalama fiyatlarını ve uygun ödeme koşulları tarafınıza bilgi olarak verilecektir. Tabi ki net fiyatları ancak sizi muayene ettiğimizde ve yüz yüze görüştüğümüzde söyleyebiliriz. Estetik olan bu operasyonların hiç birini ülkemizde özel sağlık sigortaları ve devlet güvenceleri karşılamamaktadır. Ülkemizde bu çeşit estetik operasyonların fiyatları bellidir. Bu fiyatların çok altında ve üstünde ödeme yapmak gereksizdir ve çoğu zaman sizi doğru sonuca ulaştırmaz. Ödeyeceğiniz fiyat karşılığı alacağınız hizmet çok uzun yıllar, belki 20-30 sene kullanacağınız bir üründür. Bu sebeple ani karar vermek yerine ödeme zorluğu çekiyorsanız ameliyatınızı bir süre ertelemenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi sağlık ve güzellik kişinin en önemli hazinesidir.

Ülkemizde sağlık turizmi başlığı altında estetik operasyonlar önem kazanmıştır. Her yıl binlerce hasta ülkemize estetik ameliyat olmak için gelmektedir. Uygun fiyat, kaliteli hizmet ve işinin ehli plastik cerrahlar sayesinde bu oran gittikçe artmaktadır. Estetik ameliyat söz konusu olduğunda ortalama fiyat belli olsa da her hastaya aynı işlem ve aynı ameliyat yapılamayacağından net fiyatları öğrenmek için muayene olmak şarttır. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane, oda hizmeti, anestezi türü ve en önemlisi de kullanılacak malzemenin kalitesi de fiyatları etkileyen en önemli unsurlardandır.

Yeni Bir Sen Keşfet


Yeni Bir Sen Keşfet
Bize UlaşınBarbaros Mah. Ataşehir, Türkiye

Hafta içi: 10.00 – 18.00 Cumartesi: 12.00 – 17.00

© Copyright 2023. Tüm Hakları Saklıdır.