Meme Küçültme

Meme Küçültme

Title:

Description:

Meme Küçültme


Kadınlar çoğu zaman göğüslerinin büyük, küçük ya da sarkık olmasından şikayet ederler. Bu şikayetler kadınlarda özgüven eksikliği ve dolayısı ile mutluluk sorunlarına yol açar.

Kadın memesine tarih boyunca pek çok anlam yüklenmiştir. Süt üretiminden dolayı bereketin simgesi, bir bebek için besin kaynağı, kadınlar için belki de kadınlığın simgesi ve bir erkek için sadece güzellik katan bir organ yada bir oyuncak. Bu simgelerin dışında meme başı ve ucunun uyarılmasından dolayı cinselliğe de katkısı vardır. Aynı zamanda kadın vücudunda en çıkıntılı bölümdür, bu özelliği ile de kadınlarda oldukça dikkat çeken bir bölgedir.

Güzel bir meme için şu yada bu boyut idealdir demek doğru olmaz. Bir kadında ideal duran bir boyut diğer bir kadında büyük ya da küçük durabilir. Bu sebeple ideal meme boyutu kişiye özel bir kavramdır. Kişinin kilo, boy, omuz ve kalça genişliği ile ilgili bir ölçüdür. Bunun yanı sıra kişinin kendi görüşleri de ideal meme boyutunu belirlemede çok önemli bir unsurdur.

İdeal meme şekli ise konik şeklindedir. Konik şeklin tepesinde de meme başı bulunur. Bir önemli belirteç de meme altı çizgisidir. Memenin bu çizgiye bağlı konumu da önemlidir. Bu çizginin altında kalan meme miktarı arttıkça memenin sarkıklık derecesi de artar. Bu da kötü görünüme neden olur.

Memenin sütyen ölçüleri 75A-75B-75C-75D-75DD, 80A-80B-80C-80D….. olarak ölçülendirilir. Memenin sutyen bedenini belirlerken iki önemli ölçü söz konusudur. Bunlardan biri memenin alt çizgisi ve bir diğeri ise meme başından geçen ikinci bir çizgidir. Meme alt çizgisinden geçen hat 75-80-85-90…. olarak ölçülür. Bu ölçümün meme başından geçen hat ile arasındaki fark da cup değeri olan A,B,C,D,DD yi belirler. Bu fark her 6,5 cm artışta bir derece artar, mesela A iken B olur.

Göğüs estetiği ameliyatı için şu, yada bu yaşta yapılmalıdır diye bir kural yoktur. Meme genellikle ergenlik ile gelişmeye başlar, yaklaşık 18 yaşında da gelişimini tamamlar. Bu sebeptendir ki meme estetiği ameliyatı için 18 yaşını beklemek gerekir. Yaş dışında bir diğer önemli parametrede kişinin psikolojik gelişimidir. Çok büyük göğüslü genç kızlar ya da hiç göğsü olmayanlar bu durumu çoğu zaman psikolojik problem haline getirirler. Bunun dışında çok büyük göğüslü kişilerde omurgada eğrilikler, sırt ağrıları, duruş bozuklukları, cilt enfeksiyonları, sutyen kesikleri, kollarda ağrı ve uyuşukluklar sıkça gözlenen bulgulardır. Bu gibi durumlarda ameliyatı geciktirmek kişinin aleyhine bir durumdur.

Meme estetiği ameliyatı sonrası en çok sorulan ve en korkulan konu izlerdir.  Hem büyütme hem de küçültme ameliyatlarında seçilen ameliyat metoduna bağlı olarak iz de değişmektedir. Sadece meme başında, geçiş hattında gizli kalabilen, hiç izsiz denebilecek bir operasyondan ters T harfi şeklinde olabilen bir ize kadar çok çeşitli olabilmektedir. Bunu belirleyen en önemli kriter seçilen ameliyat tekniğidir. Burada ise kişinin meme yapısı, beklentisi ve cerrahın seçimi çok önemlidir.

Meme küçültme ameliyatı estetik bir ameliyat olmasının yanı sıra hayat kalitesini arttırıcı bir operasyondur. Göğüsleri normale göre büyük olan kadınları anlamak için boynunuzdan aşağı en az 5 kilo olan bir ağırlık asın ve bu ağırlıklar ile 1 saat yaşamaya çalışın. Ne kadar zorlandığınızı göreceksiniz. Küçültme operasyonu ile gereksiz olan bu ağırlıktan kurtulacaksınız. Böylelikle sizi gün içinde sıkıntıya sokan birçok şikayetiniz de geçmiş olacak. Bunlar arasında bel ve boyun ağrıları, meme altında oluşan pişik ve mantarlar, sutyen askı izleri, yatarken ağırlığa bağlı nefes alma zorluğu, birtakım uyuşukluklar ve tabi ki asosyal kişilik bozuklukları yer alır. Kısacası meme küçültme ameliyatı ile hayat standarttınız oldukça artacak.

Meme küçültme ameliyatı ile göğüsler vücut ile uygun boyuta getirilirken, her iki göğüs arasındaki farklılıklar ve asimetriler de düzeltilir. Böylelikle kabul edilir bir simetri sağlanır.

Estetik ameliyat fiyatlarını ilan ederek reklam ve duyuru yapmak ülkemizde yasalara aykırıdır. Bizimle irtibata geçtiğinizde meme küçültme ameliyatının ortalama fiyatlarını ve uygun ödeme koşulları tarafınıza bilgi olarak verilecektir. Tabi ki net fiyatları ancak sizi muayene ettiğimizde ve yüz yüze görüştüğümüzde söyleyebiliriz. Estetik olan bu operasyonların hiç birini ülkemizde özel sağlık sigortaları ve devlet güvenceleri karşılamamaktadır. Ülkemizde bu çeşit estetik operasyonların fiyatları bellidir. Bu fiyatların çok altında ve üstünde ödeme yapmak gereksizdir ve çoğu zaman sizi doğru sonuca ulaştırmaz. Ödeyeceğiniz fiyat karşılığı alacağınız hizmet çok uzun yıllar, belki 20-30 sene kullanacağınız bir üründür. Bu sebeple ani karar vermek yerine ödeme zorluğu çekiyorsanız ameliyatınızı bir süre ertelemenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi sağlık ve güzellik kişinin en önemli hazinesidir.

Ülkemizde sağlık turizmi başlığı altında estetik operasyonlar önem kazanmıştır. Her yıl binlerce hasta ülkemize estetik ameliyat olmak için gelmektedir. Uygun fiyat, kaliteli hizmet ve işinin ehli plastik cerrahlar sayesinde bu oran gittikçe artmaktadır. Estetik ameliyat söz konusu olduğunda ortalama fiyat belli olsa da her hastaya aynı işlem ve aynı ameliyat yapılamayacağından net fiyatları öğrenmek için muayene olmak şarttır. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane, oda hizmeti, anestezi türü ve en önemlisi de kullanılacak malzemenin kalitesi de fiyatları etkileyen en önemli unsurlardandır.

Yeni Bir Sen Keşfet


Yeni Bir Sen Keşfet
Bize UlaşınBarbaros Mah. Ataşehir, Türkiye

Hafta içi: 10.00 – 18.00 Cumartesi: 12.00 – 17.00

© Copyright 2023. Tüm Hakları Saklıdır.