Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Title:

Description:

Meme Dikleştirme


Kadınlar için dezavantaj sayılacak bir durum olan yerçekiminden en çok etkilenen dokulardan biride meme olup yılların etkisi ile sarkmaktadır. Yerçekiminin etkisi dışında hamilelik ve emzirme, aşırı kilo alıp verme ve hormonal etkilerle de meme kendini bırakıp sarkabilmektedir. Meme dikleştirme (toparlama) operasyonu ile göğüsleri eski dikliğine ve diriliğine kavuşturmak mümkündür. Meme dikleştirme operasyonu göğüslerin boyutunda herhangi bir değişiklik yapmaz sadece yukarı taşıma ve sıkılaştırma işlemidir. Şayet belirgin bir boyut kaybı var ise büyütme işlemi ile beraber yapılmalıdır. Ya da tam tersi olarak hem büyük hem de sarkık ise küçültme operasyonu da eklenmelidir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası en çok merak edilen konu olan izler üç değişik şekilde olabilir. Size hangisinin uygun olacağı ancak muayene sonucu söylenebilir. Bu izler sadece meme başının etrafında ya da buna ek olarak aşağı inen dik bir çizgi ya da ters T dediğimiz şekilde olabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı ortalama 1.5 saat süren bir operasyondur, küçültme ve büyütme ameliyatına göre daha kolay ve nakahat dediğimiz, toparlama dönemi daha kısa süren bir operasyondur. Hastalarımız ameliyat sonrası 1. haftada işlerine başlayabilir, 3. hafta ise spora başlayabilirler.

Ameliyatı sonrasında, meme başı ve meme duyusu süt verme işlevi gibi meme boyutuna ve seçilen tekniğe bağlı olarak etkilenebilir. Bu etkilenme çoğu zaman geri dönüşümlü bir etkilenmedir. Yani genellikle eski haline geri döner. Düşük bir ihtimal ile dönmeyebilir.

Estetik ameliyat fiyatlarını ilan ederek reklam ve duyuru yapmak ülkemizde yasalara aykırıdır. Bizimle irtibata geçtiğinizde meme küçültme ameliyatının ortalama fiyatlarını ve uygun ödeme koşulları tarafınıza bilgi olarak verilecektir. Tabi ki net fiyatları ancak sizi muayene ettiğimizde ve yüz yüze görüştüğümüzde söyleyebiliriz. Estetik olan bu operasyonların hiç birini ülkemizde özel sağlık sigortaları ve devlet güvenceleri karşılamamaktadır. Ülkemizde bu çeşit estetik operasyonların fiyatları bellidir. Bu fiyatların çok altında ve üstünde ödeme yapmak gereksizdir ve çoğu zaman sizi doğru sonuca ulaştırmaz. Ödeyeceğiniz fiyat karşılığı alacağınız hizmet çok uzun yıllar, belki 20-30 sene kullanacağınız bir üründür. Bu sebeple ani karar vermek yerine ödeme zorluğu çekiyorsanız ameliyatınızı bir süre ertelemenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi sağlık ve güzellik kişinin en önemli hazinesidir.

Ülkemizde sağlık turizmi başlığı altında estetik operasyonlar önem kazanmıştır. Her yıl binlerce hasta ülkemize estetik ameliyat olmak için gelmektedir. Uygun fiyat, kaliteli hizmet ve işinin ehli plastik cerrahlar sayesinde bu oran gittikçe artmaktadır. Estetik ameliyat söz konusu olduğunda ortalama fiyat belli olsa da her hastaya aynı işlem ve aynı ameliyat yapılamayacağından net fiyatları öğrenmek için muayene olmak şarttır. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane, oda hizmeti, anestezi türü ve en önemlisi de kullanılacak malzemenin kalitesi de fiyatları etkileyen en önemli unsurlardandır.

Yeni Bir Sen Keşfet


Yeni Bir Sen Keşfet
Bize UlaşınBarbaros Mah. Ataşehir, Türkiye

Hafta içi: 10.00 – 18.00 Cumartesi: 12.00 – 17.00

© Copyright 2023. Tüm Hakları Saklıdır.